RUSYA’NIN YAŞAMI

Bu sayfada, Rusya’nın yaşamıyla ilgili sizlere bilgi aktarmak amacıyla, benim tarafından yazılmış makaleleri yayınlamaktayım. Tarihten, Ekonomiden, Coğrafyadan, Demografiden, Kültürden, Eğitimden, örf ve adetlerinden, bugünkü Rus toplumunun sosyal yaşamından ve bizim ilgimizi çeken konulardan bahsetmeye çalışacağım. Kullanmış olduğum kaynakları vererek, benim kişisel bakışımı içeren bu yazılarım, umarım, ilginizi çekecektir. (İstediğim kadar zengin Türkçe kullanamayışımı, sahip olduğum dilde ancak yazabileceğimi umarım hoş karşılarsınız).

Bu sitede herhangi bir ders kitabından veya herhangi bana ait olmayan bir materyal yoktur. Gördüğünüz bütün metin, okuma parçaları, ufak diyaloglar dâhil, benim tarafımdan yazılmış ve telif hakları saklıdır ©, veya ünlü yazarların tarafından yazılmış ve metin düzenlemesi benim tarafımdan yapılmıştır. 

 

        

8 Mart – kadınlar günü mü yoksa emekçi kadınlar günü mü?

Kadınlar… Kimdir onlar?

           Çalışan, maaş alan kadınlar vardır: ressam, yazar, gazeteci, öğretmen, doktor, hemşire, muhasebeci, tasarımcı, satış elemanı, politikacı, fabrikada işçi, aşçı, dadı, temizlikçi v.s  

           Bir de çalışan, ama maaş alamayan kadınlar vardır:  anne, nine, hala, teyze, abla, kardeş, sevgili, eş v.s

           Farklı kadınlar vardır: kilolu, zayıf, kısa boylu, uzun boylu, genç, yaşlı, güzel, çirkin, eğitimli, eğitimsiz, kültürlü, neşeli, kızgın, kibar, narin, kaba, mutlu, mutsuz v.s.

            Çeşitli ve farkılar kadınlar, hayat gibi… Fakat her kadının ortak istekleri vardır. Her kadının güzel olma isteği vardır. Kendin için değil, sevdiği erkek için güzel olmak ister. Ve mutlu olan her bir kadın güzeldir.

            

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, mutluluk dolu bir yaşam diliyorum!

ÖNEMLİ NOT:

Rusya’da 23 Şubat Silahlı Kuvvetlerin Günüdür, fakat toplum tarafından Erkekler Günü olarak kutlanır. Erkekler kadınlar tarafından tebrikler, hediye ve çiçek alır.